I Maraton Wędkarski o Puchar Mongoła

W sobotni wieczór, gdy słońce chyliło się ku zachodowi, nad brzegiem zbiornika Wykopalisko zbierali się wędkarze. Okazją ku temu były, poniekąd ekstremalne, zawody wędkarskie, a mianowicie I Maraton o Puchar Mongoła. Na starcie imprezy stanęło 23 śmiałków z wędkami, wiaderkami, namiotami i parasolami. Czas trwania zawodów wynosił 12 godzin! Punktualnie o 20:00 wędkarze przystąpili do współzawodnictwa. Już kilkanaście sekund później zawodnicy mogli się pochwalić pierwszymi łupami. Na haczyk trafiły pierwsze sumiki karłowate i to właśnie tylko one liczyły się w punktacji, inne złowione ryby od razu trafiały z powrotem do wody.

Trzeba przyznać, że zawody udały się wyśmienicie, co było widać na twarzach zmęczonych, często niewyspanych wędkarzy, ale za to uśmiechniętych. Cały czas panowała świetna, przyjacielska atmosfera, a do tego rybki brały wyśmienicie.

W niedzielny poranek pasjonaci wędkarstwa kończyli swoje zmagania. Po godzinie 8:00 przystąpiono do ważenia zdobyczy. Pierwszym zwycięzcą I Maratonu okazał się Rafał Praszczyk z wynikiem 5400 punktów, drugie zaszczytne miejsce zajął Paweł Król z 4200 punktami, a trzecie miejsce na podium wywalczył Robert Koryciorz zdobywając 4120 punktów. Zwycięzcy otrzymali piękne, ręcznie malowane puchary.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom tak wielkiej pasji, a następny nocny maraton już za rok!

Więcej informacji o Kole Wędkarskim w Blachowni można znaleźć tutaj.