Cudowny gol Michała Wójcika!

W środowy wieczór na Stadionie Miejskim w Blachowni, w rozgrywkach pucharowych Orlik Blachownia zmierzył się z Beniaminkiem A klasy – Lotem Konopiska. Mecze pucharowe na tym poziomie często traktowane są jako mecze kontrolne, a zaangażowanie zawodników jest takie, jak w końcówce meczu Polska – Japonia na MŚ.

Ten mecz mógł się jednak podobać zgromadzonym kibicom. Beniaminek z Konopisk całkiem nieźle rozpoczął to spotkanie i miał wiele okazji strzeleckich. W poczynaniach ofensywnych posiadał zauważalną przewagę. Jednak sytuacja ta zmieniła się w 35. minucie. Do głosu doszedł najlepszy na boisku Michał Wójcik. Pierwszą bramkę strzelił w zamieszaniu podbramkowym, a kilkanaście sekund później strzelił jedną z piękniejszych bramek, jaką mogli oglądać kibice w Blachowni. Napastnik pomarańczowych oddał strzał z środka boiska, piłka przeleciała nad wysuniętym bramkarzem i wpadła do bramki. Orlik prowadził 2:0, a przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Kacper Pawlak. W drugiej odsłonie meczu padły jeszcze 3 gole i wszystkie dla miejscowej drużyny.

UKS Orlik Blachownia – LOT Konopiska 6:0 (3:0)
Bramki: Michał Wójcik -2, Kacper Pawlak, Kamil Nowiszewski, Jan Kożuch, Marcin Klusek.